יחידת דיור לילד היא השקעה כלכלית מצויינת

תכנון יחידת דיור לילד - סלון הרמוני
תכנון יחידת דיור לילד – סלון הרמוני

הביקוש ליחידות דיור גואות?

סקרים מוכיחים שהביקוש לדירות המכילות יחידת דיור לילד המתבגר או לילד הנשוי הולך ומתגבר! יחידת דיור לילד היא העזרה המשמעותית ביותר שהורים יכולים לתת לילדיהם! יחידת דיור לילד תיתן דחיפה כלכלית חשובה ומשמעותית לכל זוג צעיר בתחילת דרכו! מחירי הדיור לא מפסיקים לעלות ואיתם גם השכירויות, מה שמוביל למצב בלתי אפשרי בו כמעט ולא ניתן לרכוש דירת מגורים במרכז ובערי השרון. וכך יוצא שמי שלא בנה או תכנן יחידת דיור לילד נאלץ לקרוס תחת נטל הסיוע במימון שכר הדירה לילד. שכר הדירה שמשולם לדירה שכורה עבור הילד הוא כסף שיוצא ולא יחזור לעולם. בניית יחידת דיור לילד היא השקעה כלכלית מצוינת בה כל שקל שמושקע ביחידת הדיור לילד ישביח את ערך דירת או בית ההורים ויעלה את ערכו בשוק או לחילופין להשכירה בעתיד לשוכרים תוך קבלת שכר דירה משמעותי. כולנו מכירים זוגות נשואים רבים שמנסים לחסוך ולצבור הון ראשוני אחרי החתונה, ונשארים להתגורר בבית ההורים. כולנו יודעים מהקורה לזוגיות כשגרים יחד עם ההורים ללא פרטיות… ומכאן די ברור לכולם שיחידת דיור לילד הפכה למצרך כל כך מבוקש, נדרש ובסיסי בכל דירה, העונה על צורך אמיתי פרקטי ותחסוך לכולם כסף.

יחידת דיור בבית זה חוקי?

יחידת דיור לילד כלומר לבן משפחה מדרגה ראשונה אינה נחשבת לפיצול דירה! כך פסקה ועדת הערר של מחוז תל אביב שהוסיפה כי "כאשר בן משפחה מדרגה ראשונה מתגורר בחלק מבית מגורים, אין לראות בכך משום פיצול הדירה לשתי יחידות, גם כאשר מדובר בתא משפחתי נפרד" ביחידת הדיור לילד בה מתגורר הבן המתבגר או הילדים שנישאו יש להקפיד שחשבונות הארנונה, המים והחשמל יהיו מאוחדים.

מה מכילה יחידת דיור בדירה?

יחידת הדיור לילד צריכה להכיל את כל מה שנדרש בדירה קטנה. חדר שינה, שירותים ומקלחת, מטבחון ופינת אוכל, מקום להצבת מכונת כביסה ומייבש וכן כניסה נפרדת. המחמירים יכולים לייצר דלת מקשרת בין יחידת הדיור לילד ודירת ההורים הקיימת.
יחידת דיור לילד כניסה מעוצבת
יחידת דיור לילד כניסה מעוצבת

יחידת דיור לילד בדירות קבלן

גם הקבלנים הבינו שיותר מ 60% מרוכשי הדירות מעוניינים ביחידת דיור לילד או יחידת דיור שתשמש כקליניקה פרטית ועצמאית בדירה או משרד ביתי. הקבלנים זיהו שיחידת דיור לילד יכולה לשמש בעתיד כחדר עבודה עצמאי בבית או משרד ביתי מוגדר כ "SOHO "Small Office Home Office, ולכן כיום בשל התגברות הפקקים וריבוי העבודה מהבית, טרנד יחידות הדיור לילד שניתן להפכם בהמשך למשרד ביתי הופך להיות הדבר הבא בעולם דירות המגורים.
תכנון יחידת דיור לילד - סלון מעוצב
תכנון יחידת דיור לילד – סלון מעוצב

***

פיצול דירות – שאלות ותשובות בנושא החם שמעניין את כולם

***

איך לחלק דירה

***

החלטת לשפץ?

אשמח לסייע,

הקליקו עכשיו לייעוץ חינם: 0544-790760

***

עדי בן דוד

תהליך העבודה

* אין באמור במאמר זה להוות ייעוץ משפטי או המלצה לבצע חלוקה או פיצול דירה בניגוד לחוק, אלא להציג את המציאות הקיימת ואת האפשרויות לאופטימיזציה של שטחי הבית הלא מנוצלים על ידי יצירת יחידות מגורים משניות.
* בהתאם לתיקון 116 לחוק התכנון והבניה, מובהר למען הסר ספק, כי על הלקוח בלבד מוטלת החובה לדאוג להוצאת ההיתר באמצעות בעלי המקצוע הרלוונטיים וכי פעולתו של המתכנן בפרויקט זה הנה ברמת עיצוב ותכנון פנים טכני בלבד, ועל כן על הלקוח לדאוג לעריכת הבקשה להיתר.