פיצול דירה הוא עתיד טוב יותר לדירות הגדולות בישראל!

פיצול דירה לעתיד טוב יותר
פיצול דירה לעתיד טוב יותר

פיצול דירה הוא מונח שצובר תאוצה והופך למקובל גם על ידי רשויות החוק!

השנים האחרונות בישראל מתבטאות בגידול משמעותי במספר משקי הבית הקטנים (עד 2 דיירים ליחידת דיור) ומכאן גידול משמעותי בביקוש לדירות קטנות.

רק במדינת חלם, במקום לענות על הצורך המתהווה והברור לכל בר דעת, ממשיכים הקבלנים והרשויות לבנות ולאשר בניית דירות גדולות משמעותית ממה שדורש שוק השכירות.

בעלי הדירות היו הראשונים לזהות את מגמת פיצולי הדירות והחלו לפצל את דירותיהם גם להיטיב עם שוכריהם וגם להגדיל את תשואתם מהנכס.

האתגרים התכנוניים בפיצול דירה

כשניגשים לפצל דירה קיימת למספר יחידות דיור עצמאיות, עומדים בפני מתכנן הפנים לא מעט אתגריים תכנוניים.

פיצול הדירה או  תכנון פיצול הדירה הוא עבודת אומנות שדורשת המון חשיבה, יצירתיות ומקצועיות.

ליצירת בסיס ראשוני לפיצול הדירה, ישוחח מתכנן הפנים עם בעל הדירה במטרה להבין את ציפיותיו,  העדפותיו ודרישותיו.

בהמשך, ינתח מתכנן הפנים את נתוניה הקיימים של הדירה הקיימת, שטחה, כיווני האור והאוויר בדירה, נקודות הניקוז הקיימות, ועוד…

האתגר הראשון בתכנון יחידות מניבות, הוא לאפשר גישה נפרדת אל כל אחת מיחידות הדיור המפוצלות, הגישה תתבצע באמצעות הגדרת מבואה פנימית בדירה המתחילה מדלת הכניסה הראשית לדירה ומובילה לדלתות הכניסה לכל אחת מיחידות הדיור המפוצלות.

המבואה הפנימית תשמש כמעין "לובי פנימי" או המשך של חדר המדרגות הקומתי, ותתפקד כשטח משותף לדיירי היחידות המפוצלות.

במבואת הדירה, נמקם את לוחות החשמל הפנימיים ואם ניתן גם את שעוני המים וברזי המים הראשיים של כל אחת מיחידות הדיור המפוצלות.

מבואת הגישה ליחידות הדיור המפוצלות תתוכנן כך שתהיה בגודל המינימלי שיאפשר גישה נוחה ופונקציונאלית תוך בזבוזו של שטח מינימלי.

אתגר נוסף יהיה למקם את חדרי הרחצה והמטבח של כל יחידת דיור מפוצלת בהתחשב במיקומו של צינור הניקוז האנכי של הבניין.

בבניינים מסוימים ניתן להוסיף צנרת ניקוז ישירה מכל יחידת דיור מפוצלת ישירות לביוב הבניין.

פיצול דירה מאושר על ידי הרשויות

גם המדינה הבינה שלא ניתן להתעלם מהביקוש המתגבר ומהמגמה בשטח והחל תהליך להתרת פיצולי הדירות

פיצול דירה או חלוקת דירה?

פיצול דירה הוא חלוקת דירה קיימת ל – 2 יחידות ( או יותר ) עצמאיות בהן תתקיימנה כל הפונקציות הנדרשות ביחידת דיור, מטבח, חדר רחצה, חדר מגורים וחדר שינה.

חלוקת דירה היא עדכון ותכנון מחודש של חלוקת החללים או החדרים בדירה קיימת באופן כזה שניצול שטח הדירה יהיה מיטבי ויתאים בצורה מושלמת לצרכי דייריה הנוכחיים.

פיצול דירות – שאלות ותשובות בנושא החם שמעניין את כולם

רוצה עתיד טוב יותר?

***

אני זמין לכל שאלה,

הקליקו עכשיו לייעוץ: 0544-790760

***

* אין באמור במאמר זה להוות ייעוץ משפטי או המלצה לבצע חלוקה או פיצול דירה בניגוד לחוק, אלא להציג את המציאות הקיימת ואת האפשרויות לאופטימיזציה של שטחי הבית הלא מנוצלים על ידי יצירת יחידות מגורים משניות.

* בהתאם לתיקון 116 לחוק התכנון והבניה, מובהר למען הסר ספק, כי על הלקוח בלבד מוטלת החובה לדאוג להוצאת ההיתר באמצעות בעלי המקצוע הרלוונטיים וכי פעולתו של המתכנן בפרויקט זה הנה ברמת עיצוב ותכנון פנים טכני בלבד, ועל כן על הלקוח לדאוג לעריכת הבקשה להיתר.