חוק מס דירה שלישית מאיץ את תופעת פיצול הדירות

מסוי דירה שלישית

 

מיהם נפגעי מס הדירה השלישית?

חוק מס הדירה השלישית של כחלון הולך לפגוע באופן דרמטי בתשואות המופקות מדירות קיימות להשכרה ובנוסף מוריד באופן גורף את כדאיות הרכישה של דירה נוספת להשקעה.

הדאגה מנטל המס הכבד שיושת על משכירי הדירות בעקבות חוק מס הדירה השלישית, גורם למשקיעי הנדל"ן להשכרה להימנע מרכישת דירה נוספת.

מס על דירה שלישית יכביד על "אספני דירות" אשר אינם משכירים אותן תמורת שכר דירה אלא משכנים בהן את ילדיהם הבוגרים, ובוודאי שחוק הדירה השלישית פוגע אנושות במשקיעי נדל"ן אשר כבר מחזיקים במספר דירות גדול.

נפגעים נוספים מחוק מיסוי דירה שלישית, הם בעלי העסקים העצמאיים שבמקום לחסוך לפנסייה בשוק ההון, חסכו ורכשו דירה שתניב להם הכנסה קבועה לשארית חייהם.

וכמעט שכחנו את הפנסיונרים המבוגרים שהחליטו למשוך את יתרת הכסף במועד הפרישה ורכשו דירה להשקעה בפריפריה.

כפי שנראה, רוב נפגעי חוק מיסוי הדירה שלישית לא מעוניינים למכור את דירותיהם ולכן חייבים למצוא פתרון יצירתי להגדלת התשואה, פתרון שירכך את ההפסד שייגרם בעקבות מיסוי הדירה השלישית שבבעלותם.

בחינת שוק הנדל"ן, מראה כי הלחץ הכלכלי עושה את שלו והתהליך כבר החל, מחירי הדירות הגואים וחוק מיסוי דירה שלישית, מאיצים את תופעת פיצולי הדירות.

פיצול דירות כפתרון למס דירה שלישית מושכרת?

אחד הפתרונות הפשוטים להגדלת התשואה מדירה להשקעה הוא פיצול הדירה,

וכפי הנראה פתרון זה מחלחל לתודעת הרשויות, אשר בשנים האחרונות מעודדות פיצול נכסי נדל"ן באמצעות הוראות שעה כאלה ואחרות ואף קידום חוקים המאפשרים פיצול דירות חוקי.

פיצול דירה קיימת תפיק לכם תשואה גבוהה יותר מהדירה שבבעלותכם, התוספת לתשואה תרכך את הפגיעה הקשה מחוק מיסוי הדירה השלישית .

אפשרות נוספת להימנע מתשלום מס דירה שלישית היא מכירת מספר דירות קטנות בפריפריה ורכישת בית צמוד קרקע במרכז המדינה אותו ניתן לפצל ליחידות דיור מגוונות להשכרה אשר יניבו תשואה אטרקטיבית מזו שהניבו דירות הפריפריה.

רכישת דירה גדולה לילדים ופיצולה , יפטור ממס על דירה שלישית?

ועדת הערר בתל-אביב קבעה קריטריונים למגורי שני דורות בדירה אחת כדי שלא תיחשב מפוצלת.

ועוד גרסה שכאשר בן משפחה מדרגה ראשונה מתגורר בחלק מבית מגורים, אין לראות בכך משום פיצול הדירה לשתי יחידות דיור, גם אם מדובר בתא משפחתי נפרד, כגון זוג נשוי, כאשר אחד מבני הזוג הוא ילדם של בעלי הדירה.

עוד נאמר כי "כאשר הסידור הפנימי בדירה מאפשר פרטיות לבן משפחה, אין לראות בכך משום יצירת יחידת מגורים נוספת…"

"המציאות בה ההורה המבוגר עובר להתגורר בדירת ילדו, או זוג צעיר שעובר להתגורר בדירת אינה יוצרת שתי יחידות דיור."

אם כך, מאחר שמגורי בני משפחה בדירה מפוצלת מקובלים על הרשויות, משקיעי דירות שדירות בהן מתגוררים ילדיהם הבוגרים, נופלות תחת מיסוי הדירה השלישית יכולים לשקול להמיר דירות קטנות שבבעלותם לדירה גדולה שתאפשר את פיצולה או חלוקתה ל 2 יחידות שתאפשרנה מגורים קרובים ונוחים אך עם פרטיות מיירבית.

להתרשמות מפרוייקטי פיצול דירות, הקלק:  "פיצולי דירות לדוגמא"

שאתחיל לתכנן ולפצל את דירתך ליחידות מניבות בעלות מינימלית?

– אמדוד את הבית הקיים ושרטוט תוכנית מצב קיים.

– אכין תוכנית חלוקת\פיצול דירה אדריכלית לאישורך.

– אכין סט תוכניות עבודה מפורטות לקבלן.

– אכין כתב כמויות מפורט לטובת מכרז קבלנים.

– אלווה במו"מ לבחירת קבלן מבצע.

– אלווה אתכם בבחירת חומרי הגמר אצל הספקים השונים.

– אלווה ואפקח על בעלי המקצוע לאורך כל תהליך הבנייה.

– אעקוב אחר התקדמות השיפוץ בהתאם לתוכניות וללוחות הזמנים.

– אכוון ואסייע בהכנת חוזי השכרה ליחידות המגורים.

– אתן טיפים לבחירת שוכרים, לניהול ותחזוקת יחידות הדיור.

***

אני זמין לכל שאלה,

הקליקו עכשיו לייעוץ: 0544-790760

***

*אין באמור במאמר זה להוות ייעוץ משפטי או המלצה לבצע חלוקה או פיצול דירה בניגוד לחוק, אלא לסקור את האפשרויות להקטנת נטל מס הדירה השלישית על בעלי דירות להשקעה.

* בהתאם לתיקון 116 לחוק התכנון והבניה, מובהר למען הסר ספק, כי על הלקוח בלבד מוטלת החובה לדאוג להוצאת ההיתר באמצעות בעלי המקצוע הרלוונטיים וכי פעולתו של המתכנן בפרויקט זה הנה ברמת עיצוב ותכנון פנים טכני בלבד, ועל כן על הלקוח לדאוג לעריכת הבקשה להיתר.