טרנד פיצול הדירות מתבסס על מחסור אמיתי

טרנד-פיצולי-הדירות
טרנד פיצולי הדירות

טרנד פיצול הדירות כתוצאה ממחסור אמיתי בדירות קטנות

מגמת פיצולי הדירות צוברת תאוצה מסיבה פשוטה: טרנד פיצול דירות קיימות הוא הפתרון היחיד שיספק את הדירות החסרות במשק במהירות וביעילות המיטבית.

אף אחד כבר לא יכול להסתיר את העובדות הבאות:

  1. מחירי הדיור ממשיכים לעלות.
  2. עלות החזקת הדירות הגדולות (ארנונה, דמי ניהול וועד בית) הופכת למעמסה על גביהם של בעלי הדירות.
  3. משקי בית רבים מצטמצמים בשל: גיל הנישואים העולה, מספר המתגרשים, אל-הורות, משפחות יחידניות והארכת תוחלת החיים.
  4. רוב מרכזי התעסוקה והמסחר נמצאים במרכזי הערים.
  5. הצפיפות במרכזי הערים גוברת ואיתה הצורך המיידי בפתרון מהיר והולם.

טרנד פיצול הדירות כאג'נדה ירוקה

כולנו מודעים לכך שהשוק משתנה ומנסה להדביק את הביקוש העולה למגורים ברי קיימא שצורכים פחות תחזוקה ואנרגיה, ומאפשרים התאמה אישית ועיצובית של החלל.

אט אט המערכות השונות מבינות שיותר ויותר אנשים מעדיפים לחיות בקטן תרתי משמע…

הביקוש לדירות קטנות אינו חדש, ונראה ששנת 2019 תהיה שנת פריצה משמעותית בה נזכה לראות יותר אנשים שבוחרים לחיות בקטן. האג'נדה הירוקה והחסכנית, בה רובנו משתדלים להיות טובים יותר לעולם, חתימה נמוכה, חסכון אנרגטי, ויעילות מקסימלית הובילה עשרות ישראלים לעבור להתגורר בקרוואנים נגררים, שניתן למקמם בערים הנחשקות ביותר בארץ (כל עוד מקפידים להזיזם פעם בכמה ימים למיקום שונה), בחיק הטבע, מול הים, ויש אפילו ישראלים שנאלצו "להתכלב" ועברו לגור ברכבם כשהם אוכלים במסעדות ומקפידים להתרחץ בחדר הכושר או בקאנטרי קלאב.

טרנד פיצול הדירות בשנת 2019

בעולם פיצולי הדירות, תמו הימים בהם בעל דירה היה מעמיד פלטת גבס במרכז הדירה וקורא לזה דירה מפוצלת ומפרסם אותה להשכרה.

מעצב פנים מנוסה, בשילוב קדמה וטכנולוגיה מציעים פתרונות דיור מתקדמים יותר מאי פעם. המיאוס בחיי "שופוני" בדירות גדולות ממידותינו וביזבוז משאבים ללא צורך, יחד עם הביקוש העז לדירות קטנות ועצמאיות, יחד עם שלל הדירות המפוצלות שמציעות פרטיות, עצמאות ללא התפשרות על העיצוב המוקפד, הופכים את השאלה מה נכון עבורנו כדירה סטנדרטית לשאלה עם תשובה פשוטה ומאפשרים לטרנד פיצולי הדירות לחזור ולהיות רלוונטי יותר מתמיד.

פיצול דירות כטרנד? ומה עם התשתיות?

הפתרון די פשוט, ואת התהליך שכבר החל על ידי מפלגת כולנו, יש להמשיך ולאפשר לבעלי דירות לפצל את דירתם ולהשכיר יחידות דיור תוך שמירה על כמות דיירים שלא תעלה על מספר הנפשות במשפחה סטנדרטית, כך לא יהיה ניתן לומר שפיצול דירות גורם לעומס על התשתיות.

הקפדה על כך שסך כל הדיירים בכל הדירה כולה לא יעלה על 5 נפשות, דומה להשכרת חדר בדירה לדייר משנה מה שהיה מקובל מאוד בתל אביב בשלהי שנות ה-50. גם גני ילדים ובתי ספר אינם נדרשים מאחר ו99.9% משוכרי הדירות המפוצלות הם גרושים, רווקים, אל הוריים…

הרעיון מעניין אתכם? מעוניינים ללמוד על נושא פיצולי הדירות?

שאלות ותשובות בנושא פיצול דירות

להתרשמות מפרוייקטי פיצול דירות, הקליקו:

שאתחיל לתכנן ולפצל את דירתך ליחידות מניבות ?

***

אני זמין לכל שאלה,

הקליקו עכשיו לייעוץ: 0544-790760

* אין באמור במאמר זה להוות ייעוץ משפטי או המלצה לבצע חלוקה או פיצול דירה בניגוד לחוק, אלא להציג את המציאות הקיימת ואת האפשרויות לאופטימיזציה של שטחי הבית הלא מנוצלים על ידי יצירת יחידות מגורים משניות.


* בהתאם לתיקון 116 לחוק התכנון והבניה, מובהר למען הסר ספק, כי על הלקוח בלבד מוטלת החובה לדאוג להוצאת ההיתר באמצעות בעלי המקצוע הרלוונטיים וכי פעולתו של המתכנן בפרויקט זה הנה ברמת עיצוב ותכנון פנים טכני בלבד, ועל כן על הלקוח לדאוג לעריכת הבקשה להיתר.