שינויי דיירים בדירת קבלן, מה כדאי וחשוב לדעת?

שינויי דיירים בדירת קבלן

"שינויי דיירים" הוא תהליך בו הקבלנים מאפשרים לרוכשי הדירות, לשנות את התכנון הפנימי של הדירה, מתוך הבנה שרכישת דירה חדשה הינה השקעה גדולה ותוכנית הדירה הסטנדרטית לא מתאימה לכל רוכש, כך שלעיתים נדרשת מחשבה, התאמה ותכנון אופטימליים של אזור נקודתי או במקרים קיצוניים יותר תכנון פנימי מלא.

מה ניתן לשנות במסגרת "שינויי דיירים" בדירה מקבלן?

כמעט כל שינוי ניתן לתכנון וביצוע, למעט, אלמנטים קונסטרוקטיביים, עמודים, ממ"ד, מידות חלונות ופתחים.

שינוי דיירים יכול להיות שינוי מינורי קטנטן כמו שינוי מיקום ברז מים או שקע, עדכון תוכנית מטבח, הזזה או ביטול קיר \ שירותי אורחים ועד למהפך דירה שלם.

מתי כדאי להתחיל לטפל ב"שינויי הדיירים בדירת קבלן"?

שלב ניהול המשא ומתן עם הקבלן\יזם ורגע לפני החתימה על החוזה לרכישת דירה, הוא השלב הטוב ביותר להתמקח ולהשפיע על היקף המפרט הטכני, לעגן בתוך מסמכי הרכישה אופציות למימוש שינויים בדירה בהנחה משמעותית ולעיתים אף לדרוש ולקבל אישור לשינויים ללא עלות על חשבון הקבלן אשר יהפכו את רכישת הדירה לעסקה אטרקטיבית.

פעמים רבות, הרהיטים בתוכניות שמציג המשווק, מוקטנים כדי לתת תחושה של חלל גדול.

מומלץ לעבור על תוכנית המכר, לוודא אם קנה המידה שמופיע עליה מדויק, לוודא שגודל הרהיטים שמוצבים הם בגודל סביר (מיטה זוגית אמורה להיות לפחות בגודל 160/200).

כעת, אחרי שהבנתם את מידת התאמת התוכנית הסטנדרטית לצרכים שלכם, אפשר להמשיך בתהליך המשא ומתן והרכישה.

בכל מקרה, חשוב לברר ולקבל מראש את מחירון הקבלן ל"ביצוע שינויים ותוספות" וכן מאחר ולעיתים הדירה נרכשת בשלב בנייה מתקדם ולא "על הנייר", יש להבין מהן העלויות לביצוע שינויים לפני ואחרי ביצוע בניית הדירה הסטנדרטית.

לאחר החתימה, בקשו את תכניות העבודה\הביצוע על פיהן תבוצע הבניה הסטנדרטית, וכן את המפרט הטכני של הדירה.

הדפיסו את התוכניות, וודאו שהדירה מתאימה לצרכים ולאורח החיים שלכם, בדקו את התאמת התוכניות לתוכנית המכר והקטלוג שקיבלתם מאיש המכירות (מידות חדרים, מס' נק' חשמל והמים…)

בררו מי הספקים איתם עובד הקבלן וגשו לראות במו עינכם את הריצוף, החיפוי, המטבח, הדלתות הסטנדרטיות.

תהליך העבודה על שינויי דיירים בדירה באמצעות מתכנן ומעצב פנים.

כפי שהוסבר קודם, רוב הקבלנים מאפשרים לבצע שינויי דיירים, אך מאחר והצוותים המבצעים את הבנייה באתר בונים באמצעות תוכניות עבודה אדריכליות מפורטות, הקבלנים ידרשו ששינוי הדיירים המבוקש יתורגם ויוגש על גבי תכניות ביצוע אדריכליות מפורטות על ידי מתכנן ומעצב פנים.

תהליך העבודה יתחיל במעבר משותף על תכניות ושרטוטי הדירה הסטנדרטית.

נתחקר ונמליץ על פתרונות יצירתיים ובהמשך, נתרגם את הצרכים, הרצונות והחלומות לתוכניות ביצוע אדריכליות ועיצוביות שיפרטו את השינויים במיקומי הקירות, נקודות החשמל, האינסטלציה, תאורה, תקרות, חיפויים ועוד…

התוכניות יוגשו לנציגת שינויי דיירים שתעבד את תוכנית השינויים, תתמחר, ותפיץ את התוכניות המעודכנות לצוותים המבצעים באתר הבנייה.

מהרגע בו התחילה הבנייה בפועל נוודא שכל השינויים מטופלים בהתאם לתוכניות המפורטות.

בהמשך, ובמידת הצורך, ניגש לבחור ריצופים, חיפויים, כלים סניטריים, מטבח, דלתות אצל ספק הפרויקט.

בטרם תחילת עבודות הריצוף בדירה, נגיע לאשר ולזהות את הריצוף שבחרתם.

לקראת סוף הבנייה, נזהה ונתריע על ליקויים לתיקון.

גישת התכנון שלנו שמה דגש על ניצול מקסימלי של חלל הבית, תכנון אדריכלי מוקפד ופתרון הבעיות התכנוניות הקיימות, תוך שילוב עיצוב אסתטי ונקי.

עדי בן דוד

 

***

אני זמין לכל שאלה,

הקליקו עכשיו לייעוץ: 0544-790760

***